AMBASADORZY

JANEK

MELA

Zobacz profil na:

Jasiek Mela to najmłodszy w historii oraz jedyny niepełnosprawny zdobywca bieguna północnego i południowego, założyciel fundacji Poza Horyzonty, laureat nagrody Człowiek bez barier. W 2008 r. wraz z dziewięcioma niepełnosprawnymi osobami wyruszył na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Udowodnił tym samym, że kalectwo to jedynie stan umysłu, a „chcieć” oznacza „móc”. Dziś inspiruje i motywuje młodych ludzi oraz dorosłych do sięgania po niemożliwe i zdobywanie szczytów marzeń.

RENATA

GABRYJELSKA

Zobacz profil na:

Modelka, aktorka i reżyserka filmowa. W 2017 roku zrealizowała marzenie życia odbywając podróż życia w Himalaje. Z wyprawy tej powstał ośmiodocinkowy serial “Moc Dziewuch”. Ważną częścią jej życia jest rozwój osobisty. Ukończyła studia podyplomowe na SWPS na kierunku coaching i mentoring. W 2019 roku zdobyła Międzynarodową Certyfikację Coachingową ICC, stając się certyfikowanym coachem.
Ciekawa ludzi, lubiąca wyzwania prowadzi warsztaty motywacyjne i rozwojowe. Nie są jej obojętne prawa kobiet i zwierząt. Angażuje się w działalność społeczną jako członek rady programowej MISO (Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego).

ROMA

GĄSIOROWSKA

Zobacz profil na:

Aktorka, reżyserka i producentka, projektantka mody, manager kultyry i coach. Od lat rozwija się i zdobywa doświadczenia nie tylko jako artystka, ale także jako właścicielka szkoły aktorskiej, założycielka domu produkcyjnego, propagatorka filozofii Slow Fast Life i coach biznesowy. Załozycielka domu produkcyjnego W-arte!.

JERZY

GÓRSKI

Zobacz profil na:

Jerzy Górski to bohater książki “Najlepszy”. Prezes Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon”, organizator imprez triathlonowych i biegowych. Były członek Polskiego Związku Triathlonu. Historia Jerzego zaczyna się w 1969 roku, kiedy po raz pierwszy, jako 15-latek, sięga po narkotyki. Tkwi w uzależnieniu 14 lat. Pod wpływem Marka Kotańskiego trafia do Monaru, gdzie leczy się 2 lata, i gdzie rozpoczyna przygodę z triathlonem. 6 lat treningu sportowego doprowadziły go do wygrania prestiżowych zawodów Double Ironman w Huntsville w Alabamie (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy ukończył również morderczy bieg na 100 mil – The Western States 100-Mile Endurance Run w Kalifornii oraz trzydniowe zawody Ultraman na Hawajach. W 1990 roku otrzymał brązowy Medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe przyznawany przez Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej.

WOJCIECH

MACHNIK

Zobacz stronę www:

Pasjonat podróży, maratończyk, a także człowiek drogi, ciągle poszukujący wyzwań i inspiracji.
W podróży spędził pół życia, odwiedzając ponad 140 krajów na 6 kontynentach.

W 2013 roku wziął udział w półmaratonie i od tego czasu bieganie stało się częścią jego życia. Porzucił pracę w korporacji i otworzył swoje biuro podróży Go4Adventures specjalizujące się w szytych na miarę wyprawach w najdalsze zakątki ziemi, a także dedykowany wyjazdom maratońskim projekt Travel2Run. Obecnie obie te pasje stały się jego sposobem na życie, źródłem radości i satysfakcji.
Zdobywca Korony Maratonów i Półmaratonów Polskich. Jako 26 Polak ukończył cykl World Marathon Majors i stanął na ostatniej prostej do zdobycia Korony Maratonów Świata.
Biegi są dla niego na pierwszym miejscu przygodą, na drugim wyzwaniem, a dopiero na trzecim parciem na wynik. W życiu kieruje się mottem ”Trzeba robić to, co nas kręci i z czego mamy przyjemność” – a Wojciecha nakręcają właśnie podróże i bieganie.

MARCIN

ŚWIERC

Zobacz profil na

Zawodnik kadry narodowej, trener biegania, zawodnik oraz lider BUFF Team Polska oraz członek BUFF PRO Team. A przede wszystkim mąż i ojciec na pełny etat. W 2018 roku zajął 1 miejsce w biegu TDS, rozgrywanego podczas festiwalu UTMB. Tym samym został pierwszym i jedynym jak dotąd Polakiem z triumfem podczas festiwalu UTM.

MAŁGORZATA

OHME

Zobacz stronę www:

Psycholog, dziennikarka, założycielka @ohme.pl i @mindgrampolska. Zajmuje się terapią dzieci i rodzin. W latach 2017-2021 była redaktorką naczelną serwisu kobieta.onet.pl. W 2019 roku dołączyła do obsady prowadzących program “Dzień dobry TVN”. Wielbicielka psów, kawy i kobiet. 

KATARZYNA

BUJAKIEWICZ

Zobacz profil na:

Pochodząca z Poznania aktorka filmowa i teatralna, na scenach występuje już od dziecka. Choć bez aktorstwa nie wyobraża sobie życia, rzadko pojawia się na ściankach. Wolny czas najchętniej spędza w lesie i od lat angażuje się w wiele akcji pomocowych, wspierając w potrzebie ludzi i zwierzęta. Aktywna m.in. w „Drużynie Szpiku” i Wielkopolskiej Fundacji Psierociniec. Propagatorka zdrowego stylu życia, pełna empatii i wrażliwości również na potrzeby młodych.